Košarka 09.02.2018. 09:54. Zadnja izmjena: 09.02.2018. 09:56.

Četvrta liga košarkaša

Košarka: Kolo raspoloženih strijelaca, Donji Kraljevec preokrenuo minus 20 u Varaždinu

Darko Varga u 13. je kolu Četvrte lige bio najbolji strijelac kola s 35 postignutih poena u pobjedi svoje Kotoribe protiv Dubravčana, a Alen Varga odmah do s 34 u derbiju kola u pobjedi Rudara protiv Petrijanca. Nedelišće je došlo do treće pobjede na gostovanju kod Vinice, a i oni su imali jednog igrača s preko 30 poena u ovom kolu, riječ je o Juri Pintariću koji je ubacio 31. Donji Kraljevec je slavio kod Vindije u Varaždinu nakon velikog preokreta i tako im uzvratio za težak domaći poraz iz prvog dijela sezone, a i u ovom smo susretu imali odličnu partiju jednog igrača. David Ivanović ubacio je Vindiji 30 poena. Čakovec Globetka bila je slobodna u ovom kolu, a Lepoglava je bila bolja od Grafičara II s 87:67.

Dubravčan-Kotoriba 62:89 (14:25, 22:14, 14:22, 12:28)

Dubravčan: Klipić Ka. 12, Ujlaki B. 9, Habuš V. 6, Matotek A. 4, Klipić Kr. 19, Munka G.10, Fuš H. 2, Matotek M.

Kotoriba: Varga D. 35, Zvošec A. 19, Seličanec S. 12, Fuš P. 7, Pogorelec M. 5, Matulin D.A. 6, Zvošec F. 5.

Nakon što su u prvoj četvrtini došli do 11 poena prednosti, Kotoriba tu prenost nije uspjela održati već je mladi i borbeni Dubravčan do poluvremena smanjio na samo minus tri. Kotoriba je u drugom poluvremenu zaigrala puno bolje, Darko Varga je bio nezadrživ te je razlika nakon treće četvrtine opet narasla na plus 11, a u posljednjoj dionici i do visokih plus 27. Uz Vargu kojega smo ranije spomenuli, dobru utakmicu odigrao je i Adrian Zvošec s 19 poena, a isto toliko je za Dubravčan zabio Krešo Klipić.

Rudar-Petrijanec 88:80 (15:26, 29:13, 19:22, 25:19)

Rudar: Varga 34, Brodar, Vrbanić, Perčić, Radiković 8, Bedi 19, David, Dodlek 7, Đokić 7, Vinko-Novak 3, Sobočan 10.

Derbi kola igran je u Murskom Središću gdje je Rudar nakon prve četvrtine gubio s 11 poena razlike. Domaćini su sve preokrenuli već u drugoj četvrtini u kojoj Marko Bedi ubacuje 12, a Alen Varga 11 poena te je Rudar na poluvrijeme otišao s vodstvom 44:39. Gosti su prijetili cijelo drugo poluvrijeme, a na minutu i pol do kraja Rudar je imao 81:79. Dobrom obranom dozvolili su gostima samo jedan postignuti poen i na kraju potpuno zasluženo slavili s 88:80. Varga je u posljednjoj četvrtini ubacio 14 poena za ukupnih 34 dok je odličnu pomoć imao u Bediju koji se zaustavio na 19 postignutih poena.

Vinica-Nedelišće 39:76 (8:14, 4:21, 7:20, 20:21)

Nedelišće: Gospočić P. 10, Pintarić J. 31, Miholček K. 2, Bašek V. 2, Ganzer M. 12, Marciuš K. 2, Šegović I. 15, Šegović J. 2.

Nakon relativno loše prve četvrtine koju je Nedelišće dobilo s šest poena prednosti protiv posljednje Vinice, sve je došlo na svoje u drugom periodu. Obrana Nedelišća dozvolila je gostima samo četiri postignuta poena pa na poluvrijeme odlaze s plus 23. Nisu stali niti u trećoj četvrtini te su prednost povisili na plus 36. Tek su u posljednjem periodu posustali i na kraju slavili s 37 poena razlike na krilima gore spomenutog Pintarića i Ivana Šegovića koji je ubacio 15 poena.

Vindija-Donji Kraljevec 75:80 (24:19, 26:22, 10:13, 15:26)

Donji Kraljevec: Horvat, Pongrac 4, Švenda 5, Krušelj 14, Štefan J. 2, Novosel 5, Ivanović D. 30 Ružić 17, Balent 3.

Donji Kraljevec je u prvom dijelu sezone na domaćem terenu izgubio od Vindije iz Varaždina s 100:59 od momčadi od koje definitivno nisu slabiji. U Varaždin su otputovali bez Jakova Ivanovića, ali uz veliki motiv. Nije krenulo najbolje, Vindija je u drugoj četvrtini došla do 20 poena prednosti, ali igrači Donjeg Kraljevca nisu se predavali te su prednost do poluvremena smanjili na krilima odličnog Davida Ivanovića koji je u prvom poluvremenu ubacio 24 poena, na prihvatljivih minus devet. U trećoj četvrtini razliku su smanjili na minus šest, a potpuni preokret smo vidjeli u posljednjoj dionici na krilima mladog Bona Krušelja koji je u posljednjih deset minuta ubacio 11 od ukupno 14 poena, a priključio mu se Mihael Ružić s osam poena u ovom periodu od ukupno 17 za potpuno zasluženu pobjedu.

Parovi 14. kola (10. veljače): Grafičar II-Dubravčan, Donji Kraljevec-Kotoriba, Vindija-Rudar, Petrijanec-Čakovec Globetka, Nedelišće-Lepoglava, Vinica slobodna.