Košarka 18.10.2016. 12:44. Zadnja izmjena: 18.10.2016. 14:09.

C - 1 liga sjever - 1. kolo

Liga C - 1 regije sjever ove sezone broji rekordnih dvanaest klubova

Proteklog je vikenda počelo natjecanje i u C - 1 ligi sjever koje ove sezone broji rekordnih 12 klubova uz čak četiri bivša drugoligaša (Nedelišće, Rudar, Dubravčan i Vindija). Dogodilo se mnogo igračkih i trenerskih promjena u odnosu na prošlu sezonu, a favoriti su u prvom kolu krenuli pobjedama. Kolo su obilježili David Ivanović s 34 poena u pobjedi njegovog Donjeg Kraljevca protiv Vindije iz Varaždina te Neven Levačić koji je u derbiju kola zabio 32 poena u pobjedi KK-a Čakovec Globetka protiv Preloga.

Dubravčan - Grafičar II 90:74 (23:22, 24:8, 22:9, 21:35)

Dubravčan: Varga 20, Zvošec A. 5, Sabol 11, Seličanec 1, Fuš 10, Blažeka 11, Matulin 4, Ribić 8, Zvošec F. 20.

Dubravčan je očekivano slavio protiv Grafičara II. Već je na poluvremenu bilo 17 poena razlike, a nakon tri četvrtine ta je razlika porasla na plus 30. Domaćini su gostima iz Ludbrega dali disati tek u posljednjih deset minuta što su iskoristili da ublaže poraz i izgube s pristojnih minus 16.

Rudar - Petrijanec 70:80 (13:22, 12:24, 17:15, 28:19)

Rudar: Varga 19, Brodar, Perčić 10, Antolović, Radiković 24, Bedi 12, Rošić-Novak 3, Vrbanić, Nerer, Dobranić 2.

Košarkaši Rudara susret protiv Petrijanca igrali su bez svojeg stožernog igrača pod košem, Saše Dodleka, a već su na poluvremenu bili u zaostatku od 21 poen razlike. Iako su drugo poluvrijeme dobili s 11 koševa viška, bilo je to dovoljno samo da se ublaži poraz za konačnih minus deset.

Vinica - Nedelišće 44:61 (11:21, 19:13, 4:15, 10:12)

Nedelišće: Gospičić 6, Kanižaj 6, Marciuš 5, Posavec 3, Pintarić 4, Gašparlin 2, Šegović I. 15, Ganzer, Šegović J. 7, Gruja 13.

Znatno oslabljeno Nedelišće u odnosu na prošlu sezonu opravdalo je ulogu favorita i slavilo kod Vinice s uvjerljivih 17 poena razlike. Susret su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili s 15:4.

Prelog - Čakovec Globetka 77:84 (25:25, 24:17, 15:16, 13:26)

Prelog: Megla 14, Blažeka, Filipić, Jelenić 15, Novosel, Podvezanec, Biševac 22, Pustić 26, Ciglar, Blažona, Krušelj.

Čakovec Globetka: Levačić 32, Novak 3, Capek 2, Franjić, Golubić A. 18, Golubić N. 6, Dolovski, Terek 2, Vurušić 14, Radek, Marković 7.

Derbi kola igran je u Prelogu gdje je trećeplasirani domaćin iz prošle sezone pojačan Matijom Meglom i Vedranom Biševcem dočekao prvaka lige, KK Čakovec Globetka. Prelog je na poluvremenu imao sedam poena viška, a na ulasku u posljednji period imali su plus šest. Gosti iz Čakovca preokrenuli su susret u posljednjoj dionici koju su dobili s 13 poena razlike te na kraju slavili s 84:77 zahvaljujući Levačiću koji je ubacio 32 poena.

Donji Kraljevec - Vindija 87:79 (27:22, 24:15, 21:15, 15:27)

Donji Kraljevec: Dopuđ 6, Pongrac 4, Švenda T. 18, Lepen, Belovari, Ivanović J. 12, Švenda G. 8, Ivanović D. 34, Balent 2, Ružić, Štefan 3.

Donji Kraljevec dočekao je Vindiju iz Varaždina koja je u ovu ligu došla nakon što su odustali od natjecanja u A - 2 ligi sjever. Košarkaše Donjeg Kraljevca to nije ni najmanje brinulo već su krenuli hrabro od početka te su već do poluvremena pobjegli na 14 poena razlike. Okruglih 20 imali su nakon trećeg perioda, a gosti su u posljednjoj dionici samo ublažili poraz. Odličan je bio David Ivanović s 34 poena.

Lepoglava - Kotoriba 93:65 (29:11, 21:15, 14:19, 29:20)

Kotoriba: Klipić Ka. 24, Lisjak, Habuš 4, Miser 2 Matotek 4, Klipić Kr. 17, Ujlaki 3, Munka 11, Fuš.

Kotoriba je stradala na gostovanju kod Lepoglave. Domaćini su već nakon prve četvrtine imali 18 poena razlike i već je tu praktički sve bilo riješeno. Na kraju je to bio poraz od 28 poena minusa.