Nogomet 12.11.2018. 10:36. Zadnja izmjena: 12.11.2018. 10:38.

13. kolo

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Polet "peticom" pobijedio Međimurec

RUDAR 1

OMLADINAC 0

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 250. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelac. 1:0 Skoliber(6).

Rudar: Rajf, Šardi (90. Vuri), Šprajc, A. Zadravec, Šoltić (86. Levačić), G. Radiković (90. M. Radiković), Novak, Toplek, Petak, Vinko, Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

Omladinac: Križaić, Horvat (53. Reich), Novak, M. Lukman, Vugrinec, Lesjak, Mikulaj, Kuhar, Jurinec, D. Lukman, Drk. Trener: Dražen Novak.

U lokalnom derbiju na kraju su slavili domaći. U oba poluvremena uglavnom izjednačena igra s neiskorištenim šansama na obje strane, gdje gosti mogu više žaliti za propuštenim. Pobjednika je odlučio rani pogodak Roberta Skolibera, već u 6.minuti, rezultat se iza toga više nije mijenjao. (J. Freiler)

SLOGA 0

DINAMO 3

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 250. Sudac. Denis Buden (Ljubeščica). Strijelci: 0:1 Zoka (25 – autogol), 0:2 Petak (49), 0:3 Horvat (86).

Sloga: Vurušić, Bajus, Caban, Kosalec, Baksa (35. Rodrigues), Hergotić (90. Krznar), Antonović, Knežević (57. Mihalic), Borko (74. Hrastić), Zoka, Ladić. Trener: Tihomir Blažeka.

Dinamo: Fodor, Jarić, Hlišć, Antonović (62. Novak), Horvat, Igrec (90. I. Krznar), Petak (71. Jakšić), Marodi (87. Drvoderić), Kovač, Drožđek, S. Krznar. Trener. Nikola Goričanec.

Lakše od očekivanja gosti su u lokalnom derbiju došli do uvjerljive i zaslužene pobjede. Domaći pak su razočarali, za razliku od gostiju nisu iskoristili prilike za bolji rezultat pa ne čudi da su na kraju, kada se zbroji viđeno u 90 minuta poraženi. Po svemu sudeći bolje igraju kada gostuju. (JF)

MEĐIMUREC 0

POLET 5

Dunjkove/Pretetinec - Igralište Hraščica. Gledatelja: 200. Suda: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 0:1 Karlovčec (45), 0:2 Čurin (50), 0:3 Medved (52), 0:4 Barat (64), 0:5 Ferlin (77).

Međimurec: Marciuš (84.Novak), Strahonja (24. Zadravec), Kai, Novko, Hrustek, Treska (77. Kopjar), Škeljo, Štrukelj (65. Piškor), Šostarić (83. Šobak), Copić, Vabec. Trener: Davor Piškor.

Polet: Jambres, Sakač, Mezga (74. Goričanec), Hozjan, Barat, Medved, Cvetković (80. Rožman), Karlovčec (46. Ferlin), Herceg, Turk, Čurin (80. Filipović). Trener: Mario Kovačević.

Rezultat najbolje pokazuje da je Polet opravdao ulogu favorita. Već u 1. minuti priliku za vodstvo gostiju nije iskoristio Medved, iza toga u 5. minuti Vabec je uz "pomoć" vjetra pogodio prečku. Na suprotnoj strani u 10. minuti prečku je pogodio i Barat, a priliku za vodstvo propustio mladi Karlovčec. Grešku gostujuće obrane nije iskoristio Hrustek u 37. minuti, sam pred Jambresom pucao je kraj gola. U 45. minuti nakon dobre akcije gostujućeg navalnog rada "iskupio se" Karlaovčec i postigao vodeći pogodak. U svega dvije minute nastavka, u 50.i 52. minuti gosti su riješili pitanje pobjednika, dobre akcije pogocima su završili Čurin i Medved. Domaći u drugom dijelu bez prilika, a još dva pogotka za goste do kraja susreta postigli su Barat i Ferlin, time da je ovaj posljednji u 60. minuti pogodio i stativu. (JF)

PUŠĆINE 0

PODRAVINA 0

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 150. Sudac:Bojan Novosel (Trnovec).

Pušćine: Banfić, Bosilj, R. Punčec (68. Re. Punčec), Kocijan, Dovečer (37. Papec), Malnar, Kos, Požgaj, Pintarić (53. Posavec), Kišić, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Utakmica iako dosta zanimljiva završena nepopularnim rezultatom, bez postignutih pogodaka. Bilo je međutim prilika sa obje strane. Treba spomenuti da se igralo fer i korektno, bez kartona i da je rezultat realan. (JF)

NEDELIŠĆE 5

DUBRAVKA ZAGORAC 1

Nedelišće - Igralište Trate. Gledatelja 200. Sudac Vugrinec. Strijelci: 1:0 L. Mesarić (11), 2:0 Pomper (24), 3:0 Jurak (31), 3:1 I. Conjar (47), 4:1 Vizinger (77), 5:1 Vizinger (79).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Pintarić (65. Vizinger), Levačić, Brlenić (55. Slunjski), Filipović, Jurak (80. Novak), Dodlek (80. Vrček), L. Mesarić, Pomper, D. Mesarić (55. Capan). Trener: Željko Vukšić.

Odlična igra nogometaša Nedelišća donijela im je visoku pobjedu protiv Dubravke - Zagorac. Već u prvom dijelu utakmice L. Mesarić, Pomper i Jurak praktički su riješili utakmicu da bi odmah na početku nastavka I. Conjar smanjio rezultat da bi "joker sa klupe" Vizinger sa postignuta dva pogotka donio svojoj ekipi visoku i potpuno zasluženu pobjedu. (Z. Premuš)

BEDNJA 3

MLADOST KOMET 1

Beletinec - Igralište Bednja. Gledatelja 200. Sudac Škrobar. Strijelci: 1:0 Kulji (11), 2:0 Blažeković (24), 2:1 Sraka (35), 3:1 Holi (65).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Bukal (46. Zvornik), Pintarić, Balent, Golubić, Vuk, S. Radiković, D. Bukal, A. Radiković (85. Božek), Halić. Trener: Gregor Bunc.

Poraz nogometaša Mladosti na teškom gostovanju u Beletincu kod Bednje. Domaćin je preko Kuljia i Blažekovića do 24. minute ostvario vodstvo od 2:0 da bi Sraka goste vratio u utakmicu ali Holi u 65. minuti postiže pogodak za konačnih 3:1. (ZP)

Ostali rezultati: Nedeljanec – Varteks 2:4, Jalžabet – Novi Marof 9:0

PAROVI 14. KOLA: subota (13:30 sati): Mladost Komet – Nedeljanec, Polet (SMnM) – Nedelišće, Podravina – Dinamo (D), nedjelja (13:30 sati):  Omladinac (NSR) – Bednja, Varteks – Jalžabet, Novi Marof – Međimurec, Dubravka-Zagorac – Sloga (Č), Pušćine – Rudar