Odbojka 12.02.2016. 11:18. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Odbojkašice OK Štrigova opravdale su ulogu favorita i prohujale Vinicom

VŽ VOLLEY III - CENTROMETAL  3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

Varaždin - dvorana na Dravi, gledatelja 30, sudac: Eduard Dobrenić (Varaždin)
Centrometal: Kovac, Wrana, Treska, Cmrečnjak, Baksa, Sasa ,Patricija i Brigita Novak, Horvat, Špiranec i Vrhar (trener Hrvoje Novak)

• Odbojkašice Centrometala izgubile od Varaždinki. Prvi set Varaždin je krenuo dobro, napravio razliku i sigurno dobio set 25:21. Drugi set poveo je Centrometal, ali sredinom seta domaće preokreću. Treći set sličan kao i drugi gdje Varaždinke pobjeđuju 25:19. Odbojkasice Centrometala izgledale umorno, nije bio njihov dan.

VINICA - ŠTRIGOVA  0:3 (10:25, 11:25, 17:25)

Vinica - dvorana OŠ, gledatelja 30, sudac: Kešina (Varaždin)
Štrigova: Horvat J., Krklec M., Krumpič J., Žibek T., Lovrec M., Žižek M., Pufek P., Heric L., Stanković E. (trener Stanković)

• Štrigovčanke su od početka krenule odlučno i u prva dva seta ostavile domaćine na 10 i 11 poena što najviše govori o stanju na terenu. U trećem setu domaće se bude i uz par greški Štrigovčanki dolaze do vodstva 9:3. Ipak Štrigova pokazuje karakter, igra bez panike i preokreće i taj rezultat i na kraju zasluženo slavi u ovom meču. Uz odličnu igru svih igračica treba istaknuti mlade snage. Žibek, koja je vrlo uspješno zamijenila ozlijeđenu Vinković, a ponovo je dobro raspoložena bila i Žižek. Bila je to dobra uvertira za predstojeći derbi kada u Štrigovu dolazi drugoplasirani sastav Kaštel II iz Pribislavca.

Izvor: Jadranko Kirić