Ostalo 01.01.2019. 10:30. Zadnja izmjena: 01.01.2019. 10:31.

Powerlifting

12 državnih prvaka i 4 državna rekorda za Pozoj

Na 7. državnom prvenstvu u powerliftingu i bench pressu, koje se odvijalo u Đurđevcu, nastupili su i čakovečki Pozoji osvojivši pri tome najviše titula državnih prvaka. Prvog dana, rezerviranog za powerlifting, u kadetskoj kategoriji nastupio je Lukas Sekačić i uz osobne rekorde uvjerljivo postao državni prvak. U juniorskoj kategoriji je Sven Todorović bio srebrni dok su titule državnih prvaka ostvarili Dominik Krištofić, Lovro Hamer i Erik Žižek. U seniorskoj kategoriji je Marko Braniša postao državni prvak uz novi klupski rekord. Tako su prvog dana Pozoji osvojili 5 naslova državnih prvaka dok su narednog dana u bench pressu bili još uspješniji i osvojili ih ukupno 7. Prvi naslov je osvojila juniorka Sindy Bubek, popravivši državni rekord za čak 10 kg, a Dominik Krištofić je uz powerlifterski naslov pridodao i naslov državnog prvaka.

Titulom državnog prvaka u benchu se okitio i Sven Todorović. Posebno su bili inspirirani najstariji članovi Pozoja pa su tako državni prvaci postali Ivan Ovčar, Ivan Lesjak i Branko Todorović, a Ivan Lesjak i Branko Todorović su uz titule postali i novi državni rekorderi. U seniorskoj konkurenciji Nikola Fic je zauzeo 3. mjesto, a Marko Braniša drugo. Goran Karamarković je do 74 kg osvojio 1. mjesto i s podignutih 167,5 kg popravio državni rekord i već peti puta za redom osvojio apsolutni državni naslov.