Košarka 17.03.2016. 10:34. Zadnja izmjena: 17.03.2016. 10:37.

C-1 sjever

Košarka: Favoriti startali pobjedama u četvrtfinalu, uzvratne utakmice ovog vikenda

Počelo je doigravanje za prvaka u C-1 ligi sjever, a u prvim četvrtfinalnim susretima bolje plasirane momčadi potvrdile su ulogu favorita i povele s 1:0 u pobjedama. Uzvratne utakmice igraju se ovog vikenda, a u polufinale prolaze momčadi koje ostvare dvije pobjede. U slučaju da svaka slavi jednom dalje ide sastav s boljom koš razlikom.

Dubravčan-Čakovec Globetka 61:78 (19:25, 11:15, 19:20, 12:18) 0:1

Dubravčan: Varga 16, Klipić Kr. 1, Igrec 5, Lukša 3, Klipić Ka. Valpatić 3, Blažeka 16, Matulin 2, Ribić 15.

Čakovec Globetka: Podvezanec 18, Levačić 2, Golubić A. 14, Vugrinec 11, Vehtersbah, Vurušić 4, Terek 12, Zaspan 15, Franjić, Radek, Marković, Capek 2.

Dubravčan je u ovom susretu pružao puno bolji otpor glavnom favoritu prvenstva nego li je to bio slučaj prošlog vikenda u posljednjem kolu regularnog dijela kada su izgubili s više od 30 poena razlike. Iskusniji igrači Čakovec Globetke u prvom su poluvremenu stekli deset poena razlike, a tu su prednost do kraja susreta održavali i na kraju slavili s 17 poena razlike za vodstvo od 1:0 u pobjedama i zalihu od 17 koševa viška uoči uzvrata u Čakovcu. Kod Dubravčana najbolji Darko Varga i Patrik Blažeka s po 16 koševa. Danijel Podvezanec 18, a Boris Zaspan 15 kod pobjednika.

Kotoriba-Nedelišće 68:104 (19:26, 14:21, 17:29, 18:28) 0:1

Kotoriba: Habuš 13, Fuš 10, Zvošec 24, Ujlaki 14, Munka 7.

Nedelišće: Novak 6, Lesar 10, Šegović 15, Bušković 35, Sudec 7, Juras 31.

Drugoplasirano Nedelišće ostvarilo je najuvjerljiviju pobjedu u četvrtfinalu protiv sedmoplasirane Kotoribe. Susret je završio s 36 poena razlike za goste iz Nedelišća. Spomenimo i jedan vrlo zanimljiv podatak, na susretu je bilo ukupno 11 igrača. Pet u momčadi Kotoribe, a šest kod Nedelišća. Obično ih jedna momčad ima 12 u sastavu. Kod Kotoribe najbolji Franjo Zvošec s 24 poena. Goste su predvodili sjajni Bušković s 35, a Samir Juras se zaustavio na 31.

Prelog-Rudar 73:56 (15:14, 18:13, 22:16, 18:13) 1:0

Prelog: Jelenić 13, Ciglar M. Filipić, Blažona 4, Novosel 11, Poljak, Janković, Vrabec, Pustić 31, Ciglar D. Zrna 6, Šarić 8.

Rudar: Brodar, Rošić-Novak, Perčić 5, Vojković 11, Radiković 18, Gonc 2, Dodlek 11, Levačić M. 2, Dobranić, Levačić T. Vinko-Novak 7.

Trećeplasirani Prelog došao je do solidne zalihe uoči uzvrata u Murskom Središću protiv šestog Rudara gdje će braniti prednost od 17 poena razlike. Ova dva sastava sastala su se i u posljednjem 18. kolu regularnog dijela, a Rudar je slavio domaću pobjedu od 65:64. Prelog je u drugoj četvrtini došao do 12 poena razlike, ali Rudar spušta na minus šest do poluvremena. Zaprijetili su gosti u trećoj četvrtini kada su došli na 41:40, ali tu su stali a iskusniji domaćini do kraja susreta bježe na uvjerljivih plus 17. Lino Pustić predvodio je pobjednike s 31 košem, a kod Rudara najbolji Tomislav Radiković s 18.

Petrijanec-Donji Kraljevec 73:66 (21:15, 14:23, 11:17, 27:11) 1:0

Donji Kraljevec: Švenda G. Pongrac 2, Švenda T. 13, Glavina 8, Sinković-Gašparić, Ivanović J. 12, Baljak 3, Ivanović D. 28, Štefan.

Donji Kraljevec od svih lošije plasiranih momčadi u četvrtfinalu ima najbolji rezultat uoči uzvrata. Na domaćem terenu hvatati će pobjedu od osam poena razlike za prolaz dalje. Domaćini su dobili prvi period s plus šest, a imali su i 12 poena razlike, ali igrači Donjeg Kraljevca preokreću i na poluvrijeme odlaze s plus tri. Prednost su u trećoj četvrtini povećali i u posljednjih deset minuta ušli s prednošću od devet poena razlike. Neobjašnjivo su pali u posljednjih deset minuta, domaćini su počeli pogađati sve živo i dobili posljednji period s 27:11 za pobjedu od plus sedam. Donji Kraljevec nije bez šansi, ali sjajnom Davidu Ivanoviću koji je ubacio 28 poena morat će se priključiti još nekoliko igrača s dobrim partijama da bi se prošlo u polufinale.