Košarka 07.04.2016. 09:02. Zadnja izmjena: 07.04.2016. 09:06.

Osvojeno prvo mjesto

Rudar obranio naslov na turniru u Austriji

Košarkaši Rudara iz Murskog Središća (oni koji više ne igraju aktivno) sudjelovali su na tradicionalnom međunarodnom turniru u Hochneukirchenu gdje su osvojili prvo mjesto.

Na turniru su uz Rudar zaigrale četiri austrijske momčadi te mađarski Zalaegerszeg. Ekipe su bile podijeljene u dvije skupine nazvane po košarkaškim velikanima, Jordan i Bryant.

Rudar je bio u skupini Bryant zajedno sa ekipama Hobby Baden i Wustenfuchse Reichenau. Skupinu Jordan činili su domaći Hochneukirchen, Zalaegerszeg i Hobby Wien.

U prvom susretu Rudar je bio uvjerljiv protiv Hobby Badena s 42:15 iako je na poluvremenu rezultat bio samo 16:11. Strijelci za Rudar u prvom susretu bili su: Srnec 19, Tuksar 8, Fric 6, Kraljić 5, Šušteršić 4.

Drugi susret igrao se protiv momčadi Wustenfuchse Reichenau. Rudar je slavio uvjerljivo s 49:14. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom od 16:8. Ovom pobjedom ostvareno je prvo mjesto u grupi i plasman u finale gdje je čekala “Bečka škola“ Hobby Wien. Strijelci za Rudar u drugom susretu u kojem je dominirao Stanko Tuksar s pogođenih sedam trica bili su: Kraljić 4, Srnec 15, Tuksar 23, Fric 7.

Finale je bilo najneizvjesnije, barem po rezultatu. Rudar je slavio s 48:30, a na poluvremenu je rezultat bio 27:21. Rudar: Kraljić 6, Tuksar 18, Srnec 15, Fric 3, Šušteršić 6.

Na kraju turnira sve momčadi družile su se na zajedničkoj večeri uz koncert, a tamo su bili podijeljeni i pehari za najbolje.